Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

wpis w: Aktualności | 0

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

 

Miesiąc maj, oprócz tego, że zaprasza nas na nabożeństwa majowe ku czci Matki Przenajświętszej, jest dla wielu parafii miesiącem, w którym dzieci po raz pierwszy przyjmują do serca Jezusa w sakramencie Eucharystii. Jak dla nas ważnym jest uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, tak samo ważne jest, abyśmy pamiętali o tym wydarzeniu, na długie lata.

            W ubiegłą niedzielę na Mszy o godz. 11.30 przeżywaliśmy Odnowienie Komunii Świętej. Uczniowie czwartych klas przybyli na Eucharystie, by podziękować za ten rok. Pewnie ciężko było wcisnąć się w stroje komunijne z zeszłego roku, bo jak wiadomo dzieci w tym czasie rosną na potęgę, to jednak każdy dał radę i elegancko w białych strojach zasiedli w tych miejscach, w których przed rokiem było im dane, po raz pierwszy przyjąć Komunię.

Podczas kazania mówiliśmy, jak ważne w życiu człowieka są rocznice różnych wydarzeń: urodzin, dniu ślubu, pierwszy dzień w szkole. Zawsze pamiętamy te najważniejsze wydarzenia. I również takim momentem jest Pierwsza Komunia. Jak rocznica to i prezenty. Każdy wylosował tajemniczy prezent, który zawierał słowo Boga do tej konkretnej osoby. Każdy był ciekawy co tam takiego będzie. Nawet rodzice dzieci chcieliby otrzymać taki „prezent niespodziankę”, ale oni Komunię mieli już dawno J

Owocem ich całorocznego wysiłku wiary były indeksy z pierwszymi piątkami miesiąca, które zaraz po komunii zaczęli zbierać. Uroczyście wnieśli te indeksy w procesji z darami by złożyć je na ołtarzu. Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej i wielu zachorowań, prawie wszystkim udało się uzbierać wszystkie dziewięć piątków. Tym, którym jeszcze kilku zabrakło życzymy dalszej wytrwałości.

            Na zakończenie Mszy dzieci  podziękowały swoim rodzicom oraz kapłanom, za towarzyszenie im i wspieranie na drodze wiary. Każde z dzieci rocznicowych otrzymało poświęcone chlebki upieczone w Piekarni Jakuba w Rzykach.