Rekolekcje parafialne – artykuł i zdjęcia

wpis w: Aktualności | 0

Rekolekcje wielkopostne 19-21 marzec 2021

Zeszłoroczny Wielki Post był naznaczony początkami epidemii koronawirusa i znacznymi obostrzeniami dla naszej wiary. Pomimo tego, że planowaliśmy rok temu rekolekcje wielkopostne, to nie udało się ich zrealizować.

W tym roku dzięki Bożej Opatrzności zorganizowaliśmy rekolekcje. Co prawda, nie w takiej tradycyjnej formie jak co roku, ze względu na nieobecność dzieci i młodzieży w szkołach, ale udało nam się chociaż trochę zaznaczyć ten czas świętych rekolekcji w kalendarzu wielkopostnym naszej parafii. Rekolekcje poprowadził o. Samuel Węgrzyn z zakonu ojców Bernardynów w pobliskiej Kalwarii.

Rozpoczęliśmy je 19 marca, w uroczystość św. Józefa, który patronuje temu rokowi. Przez 3 dni, od piątku do niedzieli znalazło się miejsce na nabożeństwa wielkopostne, krótkie nauki dla młodzieży i dzieci, ale też nauki dla starszych i chorych, połączone z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Każdy z parafian mógł znaleźć coś dla siebie. Mamy nadzieję, że ten czas wzbudzi w nas dobre owoce i sprowokuje do przemiany naszych serc.