Przygotowania do wizytacji kanonicznej

wpis w: Aktualności | 0

W tym roku nasza wspólnota parafialna będzie  wizytacje kanoniczną. Co to takiego? Inaczej można ją nazwać wizytacją biskupią. Nasza parafia należy do struktur diecezji bielsko-żywieckiej. Co kilka lat biskupi diecezjalni odwiedzają parafię, by zobaczyć jak wygląda duszpasterstwo i funkcjonowanie parafii. Biskupi spotykają się z grupami parafialnymi, Radą Parafialną i innymi przedstawicielami parafii. Przez epidemie koronawirusa, ta wizytacja została odsunięta w czasie bo mieliśmy ja przezywać już rok temu. Oczywiście do wizytacji trzeba się przygotować. W zeszłym tygodniu przybył do nas ks. Piotr Hoffmann, który jest Dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego. Oprócz sprawdzenia ksiąg parafialnych w kancelarii, uczestniczył w Eucharystii, na którą szczególnie byli zaproszeni liderzy grup parafialnych. Każdy z nich po krótce opowiedział o swojej grupie, czym się zajmują w parafii, jakie inicjatywy podejmują, z jakimi trudnościami się spotykają. Ks. Piotr podziękował za zaangażowanie w życie parafii i podkreślił jak ważne jest być w parafii i nie tylko być w niej, ale parafią żyć. Ucieszył się, że tyle dzieje się w naszej parafii, że są podejmowane różne inicjatywy, nie tylko duszpasterskie, ale i społeczno-patriotyczne. Podkreślił trudności na poziomie diecezjalnym, związane ze spadkiem praktykujących czy kryzysem  z epidemią. Poprosił, byśmy dalej pracowali nad wzrostem wiary w naszej parafii i angażowali siebie i innych do pracy duszpasterskiej.