Pogrzeb z honorami wojskowymi ppor. Mieczysława Kozłowskiego ps. Żbik, Bunt

wpis w: Aktualności | 0

Pogrzeb z honorami wojskowymi ppor. Mieczysława Kozłowskiego ps. Żbik, Bunt

W naszej wspólnocie parafialnej  w sobotę 19 września miały miejsce wielkie uroczystości wiązane z pochowaniem doczesnych szczątek sp. ppor. Mieczysława Kozłowskiego ps. Żbik, Bunt pochodzącego z Rzyk a zamordowanego przez aparat władzy komunistycznej w 1947 roku w Krakowie.

Uroczystości rozpoczęły się wprowadzeniem do kościoła trumny w asyście żołnierzy Wojska Polskiego i wielu delegacji na czele z posłami Sejmu RP i władzami samorządowymi oraz przedstawicielami Instytutu Pamięci Narodowej. Eucharystii przewodniczył ks. prałat Stanisław Kozieł z Żywca, jako delegat biskupa bielsko-żywieckiego oraz kapelan żołnierzy AK i NSZ. Na początku wszystkich zgromadzonych przywitał ks. Proboszcz Krzysztof Moskal. Po skończonej Eucharystii wszyscy zgromadzeni udali się na cmentarz parafialny by pochować Mieczysława Kozłowskiego który ponad 70 lat czekał na tą chwile by móc być pochowanym po ludzku w imiennym grobie. Z asystą wojskową i orkiestrą Wojska Polskiego, w otoczeniu pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz na cmentarzu został odegrany hymn Polski. Nastąpiły modlitwy nad grobem oraz złożenie wieńców.