Orszak Trzech Króli w naszej parafii

wpis w: Aktualności | 0

            W naszej parafii tradycja już stały się, organizowane przy okazji Święta Objawienia Pańskiego,  uroczyste obchody zwane Orszakami Trzech Króli. W całej Polsce w miastach i wioskach organizowane były w różnej postaci te wydarzenia. I u nas, w Rzykach, nie zabrakło wpisania się w tą ogólnopolską akcję religijną. Rozpoczęliśmy od spotkania z Nowonarodzonym Jezusem na eucharystii o godz. 9.30. Na początku Mszy Trzej Królowie złożyli dary na ręce ks. Proboszcza: złoto, kadzidło i mirrę. Ks. Proboszcz gorąco przywitał licznie zgromadzonych parafian. Przybyły całe rodziny z dziećmi poprzebierane w stroje Świętej Rodziny, aniołków i pasterzy.

Na zakończenie Mszy podsumowaliśmy Konkurs na Adwentową Księgę Ksiąg, jaki zorganizowała nasza parafia. Wręczyliśmy nagrody dzieciom, dziękując im za ten  plastyczny wysiłek.

No i wyruszyliśmy. Każdy otrzymał papierową koronę i śpiewnik, by podczas przemarszu wybrzmiały z naszych ust kolędy, mówiące o radości z Bożego Narodzenia. Orszak prowadzili jeźdżcy konni na czele z p. Wojciechem Polakiem oraz kompanami z Podolskiego Regimentu Przodowego w przepięknych strojach staropolskich. Następnie szły chorągwie wraz ze Świętą Rodziną i Trzema Królami. Za nimi rzesze rozśpiewanym parafian.

Wszystko zakończyło się przy szopce w ogrodzie plebańskim. Ks. Proboszcz podziękował za udział w Orszaku i zaprosił za rok. Dziękujemy Akcji Katolickiej z naszej parafii za organizację tego wydarzenia i przepyszny słodki poczęstunek dla dzieci małych i dużych.