Odpust ku czci św. Jakuba Apostoła – 23.07.2023r.

wpis w: Aktualności | 0

Druga połowa miesiąca lipca dla naszej wspólnoty parafialnej zawsze Naznaczona jest uroczystościami odpustowymi ku czci św Jakuba głównego patrona naszej parafii. W tym roku obchody te przypadły na niedzielę 23 lipca. Kaznodzieją i głównym sumistą był ksiądz profesor Piotr Kroczek pochodzący z naszej diecezji. Na co dzień jest wykładowcą na Uniwersytecie papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz piastuje stanowisko inspektora ochrony danych osobowych przy Konferencji Episkopatu Polski. W swoich rozważaniach oparł się na prośbie matki synów Zebedeusza o to by zajęli miejsce po prawej i po lewej stronie Jezusa w królestwie niebieskim. Odniósł się też do postawy Marii i Marty – jednej zapracowanej, a drugiej zasłuchanej, w to co mówi Jezus. Tradycją odpustu parafialnego od dwóch lat jest wręczenie muszli Świętego Jakuba Apostoła dla zasłużonej osoby dla parafii. O tym kto taką muszlę otrzymuje decyduje ksiądz proboszcz razem z bractwem jakubowym, powstałym w naszej parafii przy okazji roku jubileuszowego. W tym roku taką muszlę otrzymała pani Maria Szeliga, która przez 20 lat posługiwała przy kościele i na plebanii.

Życzymy Jej Bożego błogosławieństwa, opieki Matki  Bożej i Świętego Jakuba oraz potrzebnego zdrowia.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się
w przeżywaniu tego odpustu oraz przyczynili się do pięknego przeżywania tego święta parafii w Rzykach!