Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w naszej Parafii.

wpis w: Aktualności | 0

11 listopada obchodziliśmy w całym kraju 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Równolegle z ogólnopolskimi obchodami tego podniosłego Święta w poszczególnych miejscowościach organizowane były lokalne uroczystości. W naszej Parafii, po uroczystej Mszy św., odsłonięty i poświęcony został obelisk upamiętniający mieszkańców Rzyk poległych podczas I Wojny Światowej. Następnie zgromadzeni parafianie udali się w uroczystym pochodzie do remizy OSP. Tutaj odbył się występ przedszkolaków, a następnie odczytana została legenda opowiadająca o początkach Państwa Polskiego. Na zakończenie wszyscy przybyli uczestniczyli w biesiadzie pieśni patriotycznych. Sił do wspólnego śpiewu dodawał zgromadzonym smaczny poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Mieszkańcy licznie dopisali, czemu sprzyjała przyjemna aura złotej polskiej jesieni. Relację z przebiegu uroczystości można obejrzeć na pamiątkowym filmie, zamieszczonym w Internecie w serwisach:

youtube.com (https://www.youtube.com/watch?v=9ur7OaTZi3c)

oraz mamnewsa.pl (http://www.mamnewsa.pl/magazyn/mieszkancy-zorganizowali-wlasne-obchody-swieta-niepodleglosci).