Niedziela Bożego Miłosierdzia w naszej parafii

wpis w: Aktualności | 0

Niedziela Bożego Miłosierdzia w naszej parafii

Jeszcze w pamięci mamy Święte Trzy Dni, podczas których przeżywaliśmy dni męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. To dziejowe wydarzenie rozpoczęło świętowanie okresu wielkanocnego, który potrwa, aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Ostatnia niedziela, kończąca Oktawę Wielkanocy, od kilkunastu lat, jest przeżywana jako Biała Niedziela, lub też Niedziela Bożego Miłosierdzia. Jan Paweł II ustanowił to święto, aby światu przypomnieć, o miłości Boga do człowieka. W krakowskich Łagiewnikach, podczas swojej ostatniej pielgrzymki do Polski, w 2002 roku, zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu.

W naszej parafii ta niedziela stała się doskonałą okazją do szerzenia tej Ewangelii Miłości w konkrecie. W tym dniu bowiem, mogliśmy się podzielić miłością, tą płynącą w naszych żyłach. Już po raz drugi zorganizowaliśmy, we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną z Rzyk, akcję oddawania krwi. Jest ona kontynuacją pierwszej akcji „100 litrów krwi na setną rocznicę urodzin Jana Pawła II”. Tym razem z racji roku jubileuszowego św. Jakuba i roku św. Józefa, zatytułowaliśmy ja jako: „Święci dzielą się życiem”.

Tym razem też nasi parafianie, i nie tylko, odpowiedzieli na zaproszenie. W budynku OSP od godziny 9.00 do 13.00 zarejestrowały się 43 osoby. Jednak ze względu na stan zdrowia, 9 osób nie mogło oddać krwi. 34 dawców oddało w sumie przeszło 15 litrów tego czerwonego płynu ratującego życie. Jest to konkretny uczynek miłosierdzia. Dać z siebie coś, czego nie da się wyprodukować, czy zastąpić czymś innym. Dzięki uprzejmości naszych strażaków, którzy też ochoczo oddali krew, udało się zorganizować tę akcję w strażnicy, która swoimi rozmiarami usprawniła przebieg akcji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie na to zaproszenie. Już myślimy o kolejnej akcji oddawania krwi w miesiącach jesiennych. O tym będziemy was na bieżąco informować

Ale to nie koniec wydarzeń z naszej parafialnej Niedzieli Miłosierdzia. Skoro takie to wielki święto, to nie mogło zabraknąć Eucharystii na Klimasce przy wybudowanej kaplicy Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 rozpoczęły się tam modlitwy, a zaraz po nich została odprawiona Msza  Święta. Pogoda była sprzyjająca, dzięki czemu wielu pielgrzymów przybyło na to miejsce. Piękny widok ludzi otaczających kaplicę dookoła i proszących o Boże Miłosierdzie dla siebie, bliskich i całego świata. Ponad 100 osób modliło się z nami tam na szczycie Klimaski. Po zakończeniu Eucharystii, państwo Ciborowie, budowniczowie i gospodarze tego miejsca, zatroszczyli się o ciepłą herbatę i przepyszne placki dla każdego. Wielu z obecnych tam, systematycznie przychodzi w niedziele, by o 15.00 modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia. To już stało się piękną tradycją, przynoszącą konkretne owoce duchowe dla naszej wspólnoty parafialnej. To miejsce i ludzie tam przybywający, są znakiem, że Boże Miłosierdzie jest rozgłaszane na cztery strony świata.