Msza przy Kuźni – poświęcenie rzeźby Jana Pawła II.

wpis w: Aktualności | 0

W sobotę, 12 października, o godz. 17.00 odbyła się Msza św. przy Kuźni z okazji kolejnej rocznicy wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Uroczystość rozpoczęła się przy pętli w Jagódkach o godz. 16.30, skąd Wierni wyruszyli, odmawiając w drodze modlitwę różańcową. W tym roku Eucharystia miała wyjątkowy charakter, bowiem ks. proboszcz Krzysztof dokonał poświęcenia rzeźby Jana Pawła II. Rzeźbę wykonał w formie kapliczki P. Jan Zieliński, a ufundowali ją mieszkańcy osiedli Mydlarze i Jagódki. Upiększyli także teren przy Kuźni, za co bardzo serdecznie im dziękujemy. Ks. wikariusz koncelebrował Eucharystię razem z ks. Proboszczem oraz wygłosił okolicznościowe kazanie. Wszystkim, którzy przybyli modlić w tym szczególnym  miejscu, dziękujemy za to, że pamiętają i kultywują pamięć o św. Janie Pawle II.