MSZA NA KLIMASCE

wpis w: Aktualności | 0

Druga niedziela po Wielkanocy jest w całym Kościele obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia. Cały świat patrzy wtedy na Kraków i Sanktuarium w Łagiewnikach. Miejsce wyjątkowe, w którym znajduje się obraz Jezu Ufam Tobie, przedstawiający Jezusa Miłosiernego. Obraz ten jest najbardziej znany na całym świecie. Znajduje się w wielu kościołach i domach. Ale nie tylko w Łagiewnikach czcimy Boże Miłosierdzie, ale też w naszych świątyniach i parafiach. Tradycyjnie też na Klimasce przy Kaplicy Bożego Miłosierdzia odbywa się Eucharystia, która gromadzi wielu wiernych. I tak też było w tym roku. Co prawda my, jako duszpasterze nie mogliśmy uczestniczyć w tych uroczystościach ze względu na bierzmowanie w naszej parafii, jednak udało się by Msza była tam sprawowana. Celebrował ją ks. Tomasz Bieniek, wikariusz z Andrychowa. Był bardzo zadowolony, że przez przypadek (bo gdyby nie bierzmowanie) to miał okazję być w tak pięknym miejscu. Na zakończenie nie obyło się bez poczęstunku przepysznej herbatki i ciast. Dziękujmy gospodarzom za organizacje i jak zawsze miłe przyjęcie. Na pewno każdy był ubogacony udziałem w tym wydarzeniu duchowym.