Mecz o Superpuchar BoskoCup

wpis w: Aktualności | 0

Mecz o Superpuchar BoskoCup

             Superpuchar to mecz rozgrywany na koniec sezonu pomiędzy mistrzem halowym a mistrzem lata. Ten mecz rozgrywa tylko kategoria Lektor Młodszy. W sezonie 2021/2022 mistrzostwo na halowym turnieju jak i letnim zdobył zespół z parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu. Tym samym o to trofeum zagrali z drużyną z Rzyk, która zajęła w każdym turnieju drugie miejsce. Zatem dla podopiecznych ks. Marcina Samka, była to okazja do rewanżu. Dla Pogórza, okazja by wejść do ekskluzywnego grona zespołów,  które wywalczyły trzy puchary w jednym sezonie.

Drużyna z naszej parafii stanęła na wysokości zadania i zdobyła Superpuchar. Co prawda po niemałych emocjach. Prowadziliśmy 2:1 i na kilka sekund przed końcem   Pogórze wyrównało na 2:2. Dogrywka nie przyniosła żadnych bramek, pomimo że nasi zawodnicy atakowali co chwile okno bramki. Karne rozstrzygnęły kto będzie zwycięzcą. Nasz bramkarz – Dawid Socha – obronił karnego i stanęliśmy przed okazją wygranej. Wystarczyło tylko strzelić karnego. I stało się tak, za sprawą mocnej nogi Nikodema Cibora, który po strzale, aż popłakał się ze szczęścia. Superpuchar trafia do Rzyk, a my już szykujemy się do kolejnego sezonu w rozgrywkach Lektorów, a w tym roku także ministrantów.