Koncert zespołu PROBOSZCZOWIE.

wpis w: Aktualności | 0

W niedzielę, 2 lutego, naszą parafię odwiedził koncertujący już od ponad 10 lat zespół Proboszczowie. Jednym z jego członków jest pochodzący z naszej Parafii ksiądz Andrzej Piotrowski. Dzięki profesjonalnie przygotowanemu nagłośnieniu nasza świątynia zabrzmiała dźwiękami gitary basowej, perkusji, skrzypiec, gitary elektrycznej i keyboardu. Obchody Święta Ofiarowania Pańskiego uświetnił występ nawiązujący do dawnych, polskich tradycji związanych ze świecą gromniczną. Zgromadzeni na koncercie parafianie mieli okazję przypomnieć sobie znaczenie zapalonej świecy w rękach umierającej osoby, czy też chroniącej dom przed gwałtownymi burzami. Oprócz dźwięków pięknych pastorałek, takich jak „Bracia, patrzcie jeno”, „W grudniowe noce”, można było również usłyszeć niezapomniane przeboje zespołu Skaldowie: „Życzenia z całego serca”, „Ciemno tej nocy betlejemskiej było” oraz znany utwór Czerwonych Gitar: „Dzień jeden w roku”. Koncert zespołu Proboszczowie był ostatnią okazją, aby poczuć klimat świąt płynący z bożonarodzeniowego repertuaru.