Kiermasz ciast dla Oliwiera

wpis w: Aktualności | 0

Kiermasz ciast dla Oliwiera

W ubiegłą niedzielę Rzyki wpisały się na mapę miejscowości zaangażowanych w pomoc dla małego Oliwiera Komana. Ten ośmiomiesięczny wojownik z Wadowic choruje na SMA1 (rdzeniowy zanik mięśni)     i potrzebuje „najdroższego leku na świecie”. Wiele osób i instytucji z całego powiatu od kilku miesięcy organizuje zbiórki charytatywne, by pomóc rodzicom Oliwiera w uzbieraniu potrzebnej kwoty, która dla zwykłego śmiertelnika jest nieosiągalna. I nasza miejscowość odpowiedziała na prośbę fundacji.

Oczywiście całe przygotowanie trwało już od kilku tygodni jednak ostatnie dni były najbardziej intensywne. Już w sobotę od rana w strażnicy OSP w Rzykach mieszkańcy przynosili upieczone ciasta w liczbie ogromnej, bo aż 160. Wiele osób pomagało w pokrojeniu i poukładaniu ciast do paczek, które na drugi dzień miały być rozprowadzane przed naszym kościołem. Niedziela od samego rana była zwieńczeniem wielodniowych przygotowań. Już od 6.30 rozlokowane zostały stanowiska nie tylko z ciastami, ale też         z książkami, zabawkami, roślinami i przepięknymi ozdobami. Wszystko z przeznaczeniem na wsparcie Oliwiera.

Pod strażnicą OSP na dzieci czekały atrakcje: dmuchańce, malowanie twarzy oraz kolorowe warkoczyki, którymi można było udekorować nawet nie zbyt bujną fryzurę. Oczywiście nie zabrakło harcerzy,    którzy prowadzili wielorakie zabawy oraz gry z dziećmi. A gdy podczas zabaw ktoś stracił energię, mógł ją odzyskać przez zjedzenie bigosu lub popcornu.

Z tych wszystkich ciast i innych przedmiotów przeznaczonych na kiermasz w naszej miejscowości dla Oliwiera uzbieraliśmy kwotę w wysokości 34556zł.   To ogromna kwota, jaka dzięki życzliwości mieszkańców Rzyk, zasili konto zbiórki.

Dziękujemy! Wszystkim osobom które przyczyniły się do jakiejkolwiek pomocy przy kiermaszu dla Oliwierka. Przede wszystkim pragniemy podziękować:

-Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi i księdzu wikariuszowi Marcinowi,

-Strażakom OSP, harcerzom, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich,

-piekarni u Jakuba,

-MiroSlaw Jump,

-osobom które wypożyczyły namioty oraz tym którzy podarowali książeczki,

-Radzie Rodziców i Szkole Podstawowej w Rzykach,

-osobom, które malowały twarze, robiły tatuaże oraz warkoczyki,

-oraz wszystkim którzy pomagali w krojeniu ciast i tym, którzy je sprzedawali podczas kiermaszu.