Jasełka w naszej parafii

wpis w: Aktualności | 0

Pomimo, że liturgiczny okres Bożego Narodzenia zakończył się już dawno, bo w niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego, to w naszej polskiej tradycji ciągle radość z przyjścia Jezusa trwa do drugiego lutego. Ciągle w kościołach rozbrzmiewają kolędy, które pokazują naszą radość z przyjścia zbawiciela.

W naszej parafii w niedzielę 30 stycznia zostały wystawione jasełka. Całość została zorganizowana przez wspólnotę Zespołu Szkół Samorządowych w Rzykach, przy licznym udziale dzieci i rodziców. Bo właśnie wśród aktorów byli rodzice ze swoimi pociechami. Nasz kościół, ciągle udekorowany choinkami, świetnie wprowadził klimat w to przedstawienie. Rodzice zestresowani bardziej niż ich pociechy, ale dzielnie dali radę przed liczną publicznością. Cała świątynia wypełniła się ludźmi, chcącymi zobaczyć efekt wielotygodniowych przygotowań.

Nad całością czuwały panie nauczycielki z przedszkola, pani Halina Młocek i pani Agata Tatar, które przygotowały i opracowały scenariusz i okiem pedagogów dopracowały wszystkie szczegóły podczas prób. Za co im szczególnie dziękujemy.

Na zakończenie głos zabrał ks. Proboszcz, który pogratulował tego przedsięwzięcia i zmobilizował do kolejnych takich inicjatyw. Również była obecna pani Dyrektor Renata Gondko, która wspomniała, że za rok z chęcią może zagrać w kolejnym przedstawieniu.