II Rodzinny Rajd Górski na Potrójną

wpis w: Aktualności | 0

Dobrą tradycja naszej szkoły stały się Rajdy Górskie. Co prawda bogatą historią nie możemy się pochwalić, bo w tym roku był dopiero drugi rajd, ale już widzimy, jak cieszą się one zainteresowaniem dzieci  i rodziców. Jest to świetny pomysł na integracje całej naszej lokalnej społeczności. Trochę wysiłku, by dojść do celu i to wystarczy, by świetnie się bawić.

W ubiegłą sobotę mogliśmy wspólnie wystartować o godz. 8.30 z parkingów przy pętli autobusowej. No można by powiedzieć, że udało się zachęcić wielu, by wspólnie wędrować. Pogoda rewelacyjna, szczególnie biorąc pod uwagę, fatalną aurę pogodową września. Ponad 300 osób dotarło do chatki studenckiej pod Potrójną. Po drodze oczywiście nie zabrakło słodyczy zostawionych     na szlaku, ku uciesze dzieci i nie tylko, bo przecież każdy jest dzieckiem, szczególnie kiedy czuje smak lizaka o smaku coca-coli.

Przy chatce zaczęło się biesiadowanie. Po chwili odpoczynku rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem naszego ks. Proboszcza.  W słowie końcowym bardzo podziękował za obecność i świetnie spędzony czas. Mówił, że my którzy tu jesteśmy, dokonaliśmy świetnego wyboru. Po Mszy czekał nas posiłek, można by powiedzieć: do wyboru do koloru. Bo od ciasta, ciasteczek, po kiełbaski, smalec, ogórki kiszone. Nie każde dziecko nabrało ochoty na jedzenie tych smakołyków. A to wszystko przez Radę Rodziców, którzy zakupili dla szkoły, i pierwszy raz użyli, maszynek    do robienia popcornu i waty cukrowej. Mając do wyboru te dwa dziecięce smakołyki, reszta przysmaków pozostała do skonsumowania przez dorosłych. Bo do waty ustawiła się niekończąca się kolejka małych głodomorków.

Wszystko się super udało. Humory dopisały. Ciężko było podjąć decyzję o powrocie do domu. Ale to co dobre szybko się kończy. Niektórzy z nas tak umiłowali górskie wędrówki że postanowili przedłużyć trasę i zamiast wracać    do Rzyk gdzie zostawili swoje auta, podobnie jak znani  z ewangelii Mędrcy ze Wschodu, „inną droga udali się do swego domu” – bo przez Kocierz.

Dziękujemy wszystkim którzy są sprawcami tego pięknego dnia: Dyrekcji, nauczycielom, Radzie Rodziców, wszystkim rodzicom zaangażowanym w pomoc. Wasza pomoc i zaangażowanie jest nieocenione. I już czekamy na kolejne inicjatywy.