Ferie zimowe z Parafią.

wpis w: Aktualności | 0

W drugim tygodniu przerwy semestralnej dzieci z naszej szkoły wzięły udział w zajęciach i wyjazdach zorganizowanych w ramach tegorocznych Ferii z Parafią. Przez trzy dni zajęcia odbywały się w szkole, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor, która udostępniła nam sale. W ramach tych zajęć odbył się m.in. dzień gier planszowych. W kuchni nasze niezawodne panie kucharki robiły przepyszne gofry, które potem każdy mógł samodzielnie udekorować i zjeść, popijając kakao.

W ramach kolejnych zajęć na sali gimnastycznej odbyły się różne zabawy i konkurencje sportowe. Rozpoczęliśmy taneczną rozgrzewką w rytm muzyki. Podczas przerwy posililiśmy się ciastkami i napojami przygotowanymi przez Radę Rodziców z naszej szkoły. W piątkowy dzień filmowca obejrzeliśmy wspólnie bajkę „Krudowie”, opowiadającą o jaskiniowcach i ich przygodach w nieznanym świecie.

Pozostałe dwa dni upłynęły pod znakiem wycieczek. W poniedziałek pojechaliśmy do Krakowa do manufaktury cukierków. Tam mogliśmy zobaczyć, jak wykonuje się cukierki oraz lizaki. Każde dziecko miało okazję samodzielnie wykonać swojego wymarzonego lizaka. W międzyczasie zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego oraz Seminarium Duchowne, w którym uczył się nasz Ksiądz Wikary.

Druga wycieczka do Krakowa była okazją do szaleństw na trampolinach. Uczestnicy dopisali, aż 150 dzieci wraz z opiekunami skorzystało z atrakcji przygotowanych przez krakowski Park Trampolin GoJump. Ksiądz Wikary po szaleństwach w GoJump odczuwa do tej pory ból pleców 🙂 Po intensywnym spalaniu kalorii przyszedł czas na uzupełnienie ich podczas wizyty w McDonaldzie. Pracownicy McDonalda w Mogilanach mieli nie lada wyzwanie, aby obsłużyć 150 głodnych dzieci, ale wszystko poszło sprawnie.

Tydzień minął bardzo intensywnie i szybko. Co najważniejsze, z wieloma uśmiechami na twarzy i chwilami radości. Myślę, że Ferie z Parafią staną się stałym elementem w naszym kalendarzu.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu Ferii z Parafią. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Rzykach za udostępnienie sal, paniom z kuchni za pomoc w pieczeniu gofrów, Radzie Rodziców za pomoc i wsparcie finansowe tego projektu. Dziękujemy wszystkim sponsorom i ofiarodawcom, osobom dorosłym oraz młodzieży za pomoc w trakcie zajęć w szkole i podczas wycieczek.

DO ZOBACZENIA ZA ROK! 🙂