Droga Synodalna w naszej parafii

wpis w: Aktualności | 0

              W listopadzie w całym kościele rozpoczął się synod. Również w naszej parafii powstał zespół synodalny, który ma na celu zauważyć potrzeby naszej lokalnej wspólnoty i przedstawić je na  szczeblach struktury kościoła. Odbyły się już dwa spotkania na które przybyli przedstawiciele parafii. Spotkanie to  zaczynało się od Eucharystii, bo w niej znajdujemy szczyt spotkania z tym, który założył Kościół  – Jezusem. Po zakończonej Eucharystii uklęknęliśmy przed Jezusem w adoracji Najświętszego Sakramentu by prosić o światło Ducha Świętego. Następnie odbyło się spotkanie na plebanii, podczas którego dyskutowano nad przyszłością Kościoła. Całość spotkania prowadziła pani Małgorzata Fryś, która jest parafialnym koordynatorem synodalnym.