Dni Krzyżowe w naszej parafii

wpis w: Aktualności | 0
Miesiąc maj jest czasem kiedy w bardzo widoczny już sposób przyroda budzi się do życia. Kwitną drzewa, zieleń liści jest głęboka, pola zapełniają się zbożem. Cała przyroda pokazuję piękno Stwórcy. Przeżywaliśmy Dni Krzyżowe, podczas których modliliśmy się o dobre urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, o dobrą i bezpieczna pracę oraz o zachowanie od głodu. Te dni przypominały nam jak ważny jest szacunek do chleba i jedzenia. Marnowanie żywności, niestety w wielkiej skali, zawsze jest grzechem. Podążaliśmy do krzyży i kapliczek w naszej parafii by tam modlić się o urodzaje. na zakończenie, trzeciego dnia, odprawiliśmy Mszę Świętą na os. Młocki Górne, na którą przybyły rzesze wiernych. W przepięknej scenerii wychwalaliśmy Boga za dzieło stworzenia i prosiliśmy o błogosławieństwo w tym trudnym czasie.