Dni Krzyżowe w naszej parafii

wpis w: Aktualności | 0

Przeżywaliśmy Dni Krzyżowe, podczas których modliliśmy się o dobre urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, o dobrą i bezpieczna pracę oraz o zachowanie od głodu. Te dni przypominały nam jak ważny jest szacunek do chleba i jedzenia. Marnowanie żywności, niestety w wielkiej skali, zawsze jest grzechem. My ludzie XXI wieku musimy na nowo uczyć się szacunku do pożywienia.  Za każdy posiłek powinniśmy dziękować Bogu i ludziom, dzięki którym mamy co jeść. Bycie rolnikiem to ważna i odpowiedzialna praca, a raczej powołanie.

Drugiego dnia odbyła się Eucharystia na osiedlu Praciaki przy posesji państwa Młocków.  Zgromadziło się ponad 70 osób, które chciały w tym miejscu modlić się o urodzaje i błogosławieństwo pracy. Po Mszy Świętej odmówiliśmy modlitwy wyznaczone na ten dzień.

Dziękujemy gospodarzom za zorganizowanie tej uroczystej Mszy. Nie odeszliśmy głodni, bo państwo Młocek zatroszczyli się o poczęstunek dla każdego.