Czuwanie Jakubowe 25 marzec 2021r.

wpis w: Aktualności | 0

Czuwanie Jakubowe 25 marzec 2021r.

Kolejny miesiąc. Kolejny 25 dzień. Kolejna okazja do wspólnej modlitwy podczas Czuwania Jakubowego w naszej parafii. W tym miesiącu nasze czuwanie pokryło się z piękną uroczystością Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie. O godz. 17.00 rozpoczęliśmy nasze modlitwy do świętego Jakuba. Przybyli pielgrzymi z parafii św. Macieja Apostoła z Andrychowa i poprowadzili różaniec wprowadzając nas w tajemnicę i sens cierpienia. Podczas Eucharystii, pod przewodnictwem ks. Kazimierza Mynarskiego, wieloletniego proboszcza w Nowym Targu i przełożonego w seminarium duchownym w Krakowie,         a obecnie zamieszkałego, na terenie parafii św. Macieja w Andrychowie.

W swoich rozważaniach połączył dzieje św. Jakuba i przejście od burzliwej osobowości, do pokornego przyjmowania tego, co daje Bóg. Również w naszym życiu powinniśmy przechodzić od naszej zatwardziałości serca, do serca pokornego i otwartego na zachęty Boga do dzielenia się miłością. Również cierpienie jakiego doświadczamy, nie powinniśmy się go bać, ale starać się przyjmować je i wspólnie przeżywać z męką Jezusa.

Pod koniec Eucharystii z racji Uroczystości Zwiastowania podjęliśmy Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Odmówiliśmy przyrzeczenie dotyczące modlitwy od dnia 25 marca, aż do Bożego Narodzenia, by wspierać dziecko, którego życie jest zagrożone. Na zakończenie ks. Kazimierz pobłogosławił nas uroczyście relikwiami św. Jakuba.