Akcja krwiodawstwa w Rzykach

wpis w: Aktualności | 0

Rzyki na złoty medal!!!

Akcja oddawania krwi

W zeszłą niedzielę w naszej parafii odbyła się pierwsza akcja oddawania krwi. Została ona zorganizowana z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II, wielkiego orędownika i propagatora cywilizacji życia i miłości bliźniego, a właśnie ta akcja tą cywilizację i miłość bliźniego pokazywała. Dar krwi, dar z siebie samego jest pięknym obrazem tego, że życie jest drogocenną wartością.
Od godzin porannych panie pielęgniarki z Wadowic dzielnie pracowały przy pobieraniu krwi. Długość kolejki, a zarazem ilość osób chętnych do oddania krwi, przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania, zarówno nas, duszpasterzy, jak i personelu medycznego, gdyż musieli pojechać do Wadowic po zapasy, bo zabrakło dosłownie wszystkiego: pojemników na krew, igieł i probówek do badań. Zgłosiły się aż 72 osoby które chciały oddać krew. Jednak ze względu na zdrowie krew mogło oddać 58 osób, co jest naprawdę świetnym wynikiem przy takich akcjach wyjazdowych. Oddano 26 litrów krwi. Personel medyczny zamiast pracować do godziny 13, bo tyle miała trwać akcja oddawania krwi, pracował do godziny 18. O 3 osoby powiększył się też bank szpiku kostnego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji oddawania krwi. Dziękujemy za wytrwałość, bo kolejki były długie. Parafianie z Rzyk i osoby z okolicy zdały egzamin z cywilizacji życia i miłości bliźniego na 6 z plusem.

Wielkie DZIĘKUJEMY płynie do WAS

Krew ratuje życie – Ty ratujesz życie