Akcja krwiodawstwa w Rzykach

wpis w: Aktualności | 0

W zeszłą niedzielę w naszej parafii odbyła się kolejna akcja oddawania krwi. Została ona zorganizowana przy współudziale naszej parafii i Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzykach, jako kontynuacja akcji 100 litrów krwi na stulecie urodzin Jana Pawła II setnej wielkiego orędownika   i propagatora cywilizacji życia i miłości bliźniego, a właśnie ta akcja tą cywilizację i miłość bliźniego pokazywała. Dar krwi, dar z siebie samego jest pięknym obrazem tego, że życie jest drogocenną wartością.

Od godzin porannych w strażnicy OSP panie pielęgniarki z Wadowic dzielnie pracowały przy pobieraniu krwi. Zgłosiło się 29 osób które chciały oddać krew. Oddano około 13 litrów krwi. Jest to piękny wyraz naszej troski o życie ludzkie. Krwi nie da się wyprodukować, nie da się jej niczym innym zastąpić, dlatego jest tak drogocenna.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji oddawania krwi.