Sakrament Bierzmowania w naszej parafii

wpis w: Aktualności | 0


             Druga niedziela okresu wielkanocnego, która kończy Oktawę tej wielkiej uroczystości jest przeżywana jako niedziela Bożego Miłosierdzia. Cały świat patrzy na Kraków i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. To tam jest łaskami słynący obraz Jezu Ufam Tobie. Obraz najbardziej znany na całym świecie obecny w wielu kościołach i domach ludzi wierzących.

Dla naszej parafii był to też dzień wyjątkowy. Bo właśnie    w naszym kościele został udzielony sakrament bierzmowania młodym ludziom z ósmych klas szkoły podstawowej. 32 osoby przyjęły sakrament z rak ks. Bpa Janusza Mastalskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej. Sakrament ten umacnia na drodze wiary, by ci młodzi ludzie nie bali się mężnie wiary wyznawać, według niej żyć i postępować według jej zasad. 

Ks. Bp w kazaniu podkreślił jak ważne są relacje z rodzicami oraz zakorzenienie w swoja historię,    a także wartości płynące z wiary chrześcijańskiej.     Mówił o 4 słowach które są obecne w życiu młodych ludzi, a które powodują ich zagubienie i mają negatywny wydźwięk. Pierwsze to słowo „zaraz’. Tracimy wtedy możliwość współpracy z bliskimi i możemy nie zdążyć wielu spraw zrobić. Mamy być ludźmi „teraz      i już” – Gotowymi do działania. Kolejne słowo obecne w ich życiu to słowo „noo” – lekceważąco odnoszące się do bliskich, którzy nas pytają na przykład: poprawiłeś tą jedynkę? Noo. Mówił o szacunku do rodziców, którzy nas wychowują i chcą dla nas jak najlepiej. Często młodzież używa słów               „nie ogarniam i odklejka” – a mam swoje życie układać i porządkować  i twardo stąpać po ziemi, znając swój cel i do niego dążyć.

Życzymy Wam, drodzy wybierzmowani, byście zawsze trzymali się blisko Boga  i w nim widzieli sens Waszego życia i postępowania. Pamiętajcie o tym, że Bóg Was     kocha i chce Was doprowadzić do zbawienia. Dajcie mu się chwycić za rękę i podążajcie drogą Jego przykazań i Ewangelii. 

fot.: p. Tadeusz Sztuka