Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 04.04.2021

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

04.04.2021

Triduum Paschalne ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Jednym ze znaków mocno eksponowanych w okresie wielkanocnym jest zapalony paschał. Będzie on obecny przy ołtarzu przez 50 dni radości wielkanocnej. Światło tej wielkanocnej świecy oświeca drogi naszego, chrześcijańskiego życia. Tajemnica zwycięskiej Paschy Chrystusa jest więc źródłem i znakiem Tego, który jest obecny pośród nas jako Światłość świata.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocna. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie.

W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Dziś nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 14.00. W poniedziałek wielkanocny nowenna po Mszy św. o godz. 9.30. W tygodniu nowennę do Miłosierdzia Bożego odprawiać będziemy po Mszach św. Natomiast za tydzień w niedzielę oddamy cześć Miłosierdziu Bożemu. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w przyszłą niedzielę, 11 kwietnia o godz. 13.30. Serdecznie zapraszamy.

1. W Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia, składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Msze św. w naszym kościele o 7.30, 9.30, 11.30, 14.00, 15.30

1. W przyszłą niedzielę Miłosierdzia Bożego, na zakończenie Mszy św. będzie adoracja z oddaniem Parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z okazji zbliżającej się 100 Rocznicy Zawierzenia Sercu Bożemu całej naszej Ojczyzny. Przygotowanie do obchodów Rocznicy tego zawierzenia jest w trzech etapach: W Wielki Piątek osobiste poświecenie Sercu Pana Jezusa członków Straży Honorowej NSPJ i tych, którzy takie zawierzenie chcą uczynić. Drugi etap to poświęcenie Parafii Sercu Bożemu i trzeci w Uroczystość Najświętszego Serca Bożego Poświęcenie całej Ojczyzny.

2. Również za tydzień Msza na Klimasce, w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Koronka o godz. 15.00 a następnie Msza św. ok. godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.

3. W niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 11 kwietnia, chcemy wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Rzykach, przeprowadzić Akcję Krwiodawstwa, która jest kontynuacją krwiodawstwa rozpoczętą w tamtym roku z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Cała Akcja będzie w godz. 9.00 – 13.00 w budynku OSP. Tym razem z racji przeżywanego Roku Jubileuszowego św. Jakuba i roku św. Józefa oraz ciągle dziękując za św. Jana Pawła II, hasłem akcji będzie: Święci dzielą się życiem. Zapraszamy do włączenia się w oddanie krwi.

1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy budowie Ciemnicy i Bożego Grobu. Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy modlitwą, posługą i pracą przyczynili się do dobrego przeżycia całego Triduum Paschalnego.

Życzymy błogosławionych świąt i obfitości darów Bożych od

Chrystusa Zmartwychwstałego.