Ogłoszenia duszpasterskie: XV Niedziela Zwykła – 12.07.2020

XV Niedziela Zwykła

12.07.2020

Wszyscy na co dzień mamy do czynienia z bogactwem ludzkiego słowa. Jedno pociesza, daje nadzieję, wspiera, a inne potępia, osądza, oszukuje raniąc człowieka. W Jezusie Chrystusie słowo Boże stało się Ciałem, temu Słowu warto zawierzyć. W Nim poznajemy Bożą prawdę i doświadczamy Jego obecności; to Słowo obdarza nas życiem i wiedzie ku wieczności. Podczas dzisiejszej liturgii wyjdzie nam na spotkanie Bóg, którego Słowo podnosi na duchu i prowadzi do dobra. Niech to spotkanie wyda w nas obfite i trwałe owoce.

1. 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
    a. W poniedziałek, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
    b. W środę, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
    c. We czwartek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel,
    d. W piątek, 17 lipca – oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 poprowadzi Akcja Katolicka. Zapraszamy do modlitwy.3. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki – Patronki naszej parafii.

4. Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową, ku czci Św. Jakuba Apostoła. Bogu, przez wstawiennictwo naszego Patrona, pragniemy podziękować za opiekę nad nami oraz prosić o potrzebne łaski dla całej parafii. Suma odpustowa o godz. 11.30, której przewodniczyć będzie pochodzący z Rzyk – Ks. Jan Socha . Serdecznie zapraszamy na Sumę odpustową: grupy parafialne, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, dzieci sypiące kwiaty, poczty sztandarowe i wszystkich parafian. Panów Strażaków tradycyjnie prosimy, o niesienie baldachimu w czasie procesji, a przedstawicieli grup parafialnych o zabranie feretronów.

5. Spowiedź przed odpustem codziennie przed każdą Mszą św., a w piątek 17 lipca od godz. 16.00 – 17.00. Skorzystajmy ze spowiedzi, aby zyskać odpust zupełny.

6. W dniach 19-26 lipca 2020 będzie obchodzony 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Ofiarami do puszek w dniu 26 lipca, w niedzielę, będziemy wspierać, Akcję Św. Krzysztof – czyli 1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże.

7. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Radosnej niedzieli i dobrego wypoczynku.

Niech Boże Słowo pobudza nas do dobrych czynów.