Ogłoszenia duszpasterskie: XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020

XII Niedziela Zwykła

21.06.2020

Uczestnictwo w Eucharystii jest formą wyznawania wiary, która doświadcza czasem niezrozumienia, jest przedmiotem kpin, a nawet złośliwych żartów, a człowiek wierzący doświadcza czasem upokorzeń, bywa wyśmiany, obmawiany i traktowany marginalnie. W obliczu takich zachowań jesteśmy wezwani do tego, aby – także publicznie – dać świadectwo swojej wiary, opowiadając się za Jezusem Chrystusem, To On zachęca nas dziś, abyśmy nie lękali się wyznawania wiary i potrafili przyznać się do Niego przed innymi.

Dziś na Mszy o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do komunii św. Modlimy się za te dzieci, aby wytrwały w miłości Bożej. Po komunii jest tzw. Biały tydzień. Zapraszamy, dzieci i ich rodziców codziennie od poniedziałku do soboty na Mszę św. i nabożeństwo czerwcowe.

W przyszłą niedzielę, będziemy pod chórem zbierać na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać, wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary, czy to bezpośrednio księdzu, czy też poprzez wpłatę na konto parafialne.

a. W środę, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela,

2. We wtorek o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie Msza św. i nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do udziału. W tym dniu polecamy wszystkich tatusiów z okazji Dnia Ojca.

3. Ze względu na pandemię, szkoły będą wydawać świadectwa na zakończenie roku w piątek , ale w różnych godzinach dla poszczególnych klas. Dlatego Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w czwartek o godz. 17.00. Drodzy rodzice bardzo prosimy, abyście wysłali swoje dzieci na Eucharystię dziękczynną za otrzymane łaski i przeżyty ten trudny rok szkolny.

4. Dziękujemy wszystkim parafianom z poszczególnych osiedli za udział w procesjach Eucharystycznych oraz za zamówione intencje. Natomiast następujące osiedla przekazały ofiary na potrzeby kościoła za co im również serdecznie dziękujemy:

• Młocki Górne i Potok Kubikowski – 620 zł

• Potrójna, Praciaki, Polaki – 510 zł.

5. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci komunijnym za pomalowanie dachu na kaplicy przylegającej do kościoła oraz za duże zaangażowanie w zrobieniu gruntownego porządku w kościele i koło kościoła, jak też i w ogrodzie naprzeciw plebanii. Również dziękujemy rodzicom dzieci, które przeżywały rocznicę swojej komunii, za ofiarę złożoną na potrzeby kościoła w wysokości 200 zł.

6. Są pytania, kiedy będzie udzielony sakrament bierzmowania. Najpierw młodzież musi się przygotować do dobrego przeżycia tego wydarzenia, a jak na razie takich przygotowań nie było. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży podczas wizytacji kanonicznej naszej parafii, która jest zaplanowana na 5 – 7 marzec 2021 r.

7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy miłej niedzieli.

Niech dar Eucharystii umacnia nas w miłości do Boga i ludzi.