Ogłoszenia duszpasterskie: Wniebowstąpienie Pańskie – 24.05.2020

Wniebowstąpienie Pańskie
24.05.2020
W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów i wstąpił do chwały niebieskiej. Nie odszedł jednak, lecz w inny sposób pozostaje obecny pośród nas. Posyła nam Ducha św. spotyka się z nami w swoim słowie i w czasie sprawowania Najświętszej ofiary. Niech nasze serca wpatrują się w niebo, stamtąd oczekując powtórnego przyjścia Syna Bożego.

a. We wtorek 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta,
b. W piątek, 29 maja – wspomnienie Św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy,
c. W sobotę, 30 maja – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji.

2. We wtorek o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z majówką. Po nowennie Msza św.

3. Nabożeństwa majowe w tygodniu oprócz wtorku codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych codziennie na Mszę i nabożeństwo w dozwolonej liczbie.

4. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowennę do Ducha św. będziemy odmawiać podczas nabożeństw majowych.

5. Również za tydzień w niedzielę, 31 maja, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św. ok. godz. 15.15 przy kapliczce Jezusa Miłosiernego na Klimosce. Serdecznie zapraszamy do pieszej wędrówki i uczestnictwa w Eucharystii. Gospodarze miejsca obiecują gorącą herbatę i dobre placki.

6. Już dziś informujemy, że w niedzielę, 7 czerwca Msza św. o godz. 14.00 przy kapliczce na Czarnym Groniu. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości poświęconej 100. Rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II.
Gorące podziękowania składamy Państwu Cibor z Oś. Młocki Górne 126, za ugoszczenie nas na swojej posesji i przygotowanie wszystkiego, co potrzebne do sprawowania Mszy św. podczas modlitwy o urodzaje.

8. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio lub na konto parafialne na potrzeby kościoła.

9. Wszystkie ważne informacje na stronie internetowej parafii w zakładkach: ogłoszenia i aktualności

10. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrego i miłego wypoczynku niedzielnego.
Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam dobrze wypełnić
nasze osobiste powołania.