Ogłoszenia duszpasterskie: XXI Niedziela Zwykła – 25.08.2019

XXI Niedziela Zwykła

25.08.2019

Czy będziemy zbawieni? Kto dostąpi królestwa niebieskiego? Czy te pytania mają dziś dla nas znaczenie? A może jest dla nas oczywiste, że tam będziemy? Dążenie człowieka do zaplanowania i zabezpieczenia się na przyszłość nie ma racji bytu w sprawach wiary, która stanowi ciągle zadanie wchodzenia w relacje z Bogiem i ludźmi. Z tą świadomością gromadzimy się na niedzielnej Mszy świętej. Jesteśmy pełni radości z powodu obietnicy Jezusa, że przy stole w królestwie Bożym zasiądą ludzie ze wszystkich stron świata. Mamy nadzieję, że dla nas jest tam przygotowane przez Pana miejsce.

Serdecznie witamy Ks. Marcina Samka – wikariusza, który od dziś rozpoczyna pracę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy, aby Chrystus udzielał Mu potrzebnych łask, a Matka Boża Pocieszenia i Św. Jakub otaczali Go swoją opieką.

W zeszłą niedzielę na potrzeby kościoła została zebrana ofiara w wysokości 7190 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel. Za tydzień składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

a. W poniedziałek, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
b. We wtorek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki
c. W środę, 28 sierpnia – wspomnienie Świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
d. W czwartek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej.

3. W przyszłą niedzielę, 1 września, odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Suma odpustowa o godz. 11.30, którą odprawi i wygłosi kazanie Ks. Kan. Jan Nalepa. Podczas tej Mszy św. podziękujemy również Panu Bogu za dar tegorocznych plonów. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian, a szczególnie gospodarzy, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Poczty sztandarowe: Strażaków, Górników, Honorowej Straży NSPJ.

4. W poniedziałek, 2 września rozpocznie się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Już dziś zapraszamy nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzieży na Mszę św. o godz. 8.00.

5. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego świętowania niedzieli.

Niech Boża miłość będzie zawsze obecna w naszych sercach .